3-miesięczny areszt dla podejrzanego o czynną napaść wobec funkcjonariusza Policji

Data modyfikacji: 11.05.2019

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Krzyki Zachód skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące, zatrzymanego w dniu wczorajszym 35 – letniego Dawida K. Mężczyzna podejrzany jest m.in. o czynną napaść wobec funkcjonariusza Policji, w związku z próbą jego zatrzymania, poprzez usiłowanie przejechania funkcjonariusza Policji samochodem. Grozi mu kara 10 lat pozbawienia wolności.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, w dniu wczorajszym, funkcjonariusze Policji usiłowali zatrzymać poruszającego się samochodem osobowym Dawida K., który był poszukiwany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa kradzieży. Funkcjonariusze po zajechaniu mężczyźnie drogi oraz włączeniu sygnałów świetlnych i dźwiękowych przystąpili do zatrzymania Dawida K. Kierowca nie reagował na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy Policji, zamknął drzwi uniemożliwiając ich otwarcie, a następnie ominął radiowóz policyjny i odjechał. Funkcjonariusz, który stał obok radiowozu odskoczył na bok, dzięki czemu uniknął potrącenia. Wówczas funkcjonariusze Policji oddali kilka strzałów z broni w kierunku odjeżdżającego auta. Dawid K. pomimo to nadal kontynuował jazdę, uciekając jedną w ulic w centrum Wrocławia. W pewnym momencie pojazd zatrzymał się, a sprawca opuścił samochód i zaczął uciekać pieszo. Pomimo podjętej próby ucieczki, mężczyzna został zatrzymany przez Policję.

Dawid K. był uprzednio wielokrotnie karany sądownie, a zarzucanego mu czynu dopuścił się działając w warunkach powrotu do przestępstwa, tzw. recydywy.

35- latek usłyszał m.in. zarzut dotyczący czynnej napaści wobec funkcjonariusza Policji. Nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Ze względu na uzasadnione przypuszczenie, iż podejrzany na wolności będzie utrudniał prowadzenie postępowania przygotowawczego, w tym z uwagi na obawę ukrywania się podejrzanego przed organami ścigania oraz mając na uwadze grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd podzielił argumentację prokuratury i zastosował wobec Dawida K. tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy.

 

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk