Areszt dla 28-latka podejrzanego o pobicie dziennikarza

Data modyfikacji: 02.08.2019

Sąd Rejonowy dla Wrocławia Fabrycznej, na wniosek prokuratury, zastosował wobec Macieja K. środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 2 miesięcy. Mężczyzna podejrzany jest o to, że w dniu 25 lipca 2019r. we Wrocławiu stosował przemoc wobec Przemysława W. w postaci licznych uderzeń pięścią w twarz oraz uderzeń kolanami w okolice głowy i ramion, czym spowodował u pokrzywdzonego m.in. otarcia naskórka, podbiegnięcia krwawe, powierzchowną ranę tłuczoną powieki dolnej oka prawego, złamanie ścian zatoki szczękowej lewej z towarzyszącą odmą podskórną powiek oka lewego, złamanie kości nosa, liczne otarcia naskórka przedramienia lewego, łokcia oraz kończyn dolnych oraz groził pokrzywdzonemu pozbawienia życia. 

Sprawca czynu tego dopuścił się z powodu przynależności politycznej pokrzywdzonego, działając w warunkach tzw. występku chuligańskiego

Obrażenia jakich doznał pokrzywdzony naruszyły czynności narządów ciała i rozstrój zdrowia na czas powyżej 7 dni.

Przesłuchany w toku śledztwa Maciej K. nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu przestępstwa, a w złożonych wyjaśnieniach wskazał, iż pomiędzy nim a pokrzywdzonym doszło do utarczki słownej i agresji fizycznej z obu stron.

Z uwagi na konieczność zabezpieczenia prawidłowego toku postępowania, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowy areszt wobec Macieja K.

Podejrzanemu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

 

 

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk