Areszty dla członków grupy narkotykowej

Data modyfikacji: 19.10.2017

Prokuratura  Okręgowa we Wrocławiu  Wydział I Śledczy nadzoruje  śledztwo w sprawie obrotu znacznymi ilościami środków odurzających.
Postępowanie wszczęte zostało wobec  32 letniego mężczyzny, w ramach którego to wymienionemu postawiono zarzut z art. 56 ust. 1 i 3 uopn i inne, a w dniu 16 stycznia 2017r  na wniosek prokuratora, Sąd zastosował  wobec niego tymczasowe aresztowanie.

W  ramach kontynuowanych w tej sprawie czynności, funkcjonariusze policji z Komendy Wojewódzkiej we Wrocławiu uzyskali materiał dowodowy wskazując, iż  wymieniony działał w ramach grupy, która miała charakter zorganizowany, a której celem była dystrybucja narkotyków na dużą skalę.

W dniu 17 października 2017r  funkcjonariusze policji zatrzymali w tej sprawie kolejne trzy osoby, mieszkańców Wrocławia w wieku 39, 30 i 27 lat, którym w dniu wczorajszym prokurator przedstawił zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej (art. 258 § 1 kk) oraz handel znacznymi ilościami narkotyków w ilości nie mniejszej niż około 4 kg tzw. marihuany  (art. 56 ust. 1 i 3 uopn).
Wymienieni nie przyznali się do zarzuconych im czynów z tym, że jeden z zatrzymanych złożył wyjaśnienia potwierdzające dokonywany przez niego obrót narkotykami.

Rzecznik Prasowy