Czapka powodem pobicia

Data modyfikacji: 17.04.2018

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia – Fabrycznej prowadzi postępowanie przeciwko 26-letniemu Dawidowi M., 28-letniemu Wiktorowi B. oraz 29-letniemu Robertowi K. podejrzanym o udział w pobiciu Krzysztofa M. i Radosława P.

Do zdarzenia doszło w dniu 25 marca 2018 roku około godziny 00.35 przy ulicy Św.  Antoniego we Wrocławiu. Sprawcy uderzali i kopali pokrzywdzonych, a następnie uciekli z miejsca zdarzenia. Krzysztof M. po uderzeniu pięścią w głowę przez jednego z nich upadł na twarde podłoże doznając obrażeń ciała w postaci krwiaka podczaszkowego wymagającego interwencji neurochirurgicznej ze względów życiowych. Obrażenia te stanowią ciężki uszczerbek na zdrowiu. Radosław P. z kolei doznał opuchlizny nosa.

W dniu 29 marca 2018 roku funkcjonariusze policji zatrzymali sprawców tego czynu.

Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu wyjaśniając, że ich zdaniem była to po prostu ogólna bójka i to oni się bronili. Z wyjaśnień wynika, iż powodem zajścia była czerwona czapka, którą miał na głowie pokrzywdzony Krzysztof M.

Prokurator złożył w Sądzie wniosek o zastosowanie wobec wszystkich podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, jednakże Sąd nie przychylił się do wniosku. W dniu 06 kwietnia 2018 roku Prokuratura złożyła zażalenie na decyzję Sądu.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej

Małgorzata Klaus