Komunikat Prokuratury w sprawie zdarzenia z dnia 20 kwietnia 2022 r przy ul. Legnickiej we Wrocławiu

Data modyfikacji: 26.04.2022

W dniu 22 kwietnia 2022 r Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Fabryczna wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania zdarzenia do jakiego doszło w dniu 20 kwietnia 2022 r we Wrocławiu przy ul. Legnickiej, polegającego na wypadnięciu z okna piątego piętra budynku, skutkującego śmiercią w dniu 21 kwietnia 2022 r Eweliny F. w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym we Wrocławiu tj. o czyn z art. 155 kk.

W toku wszczętego postępowania wykonano czynności dowodowe m.in. polegające na oględzinach miejsca zdarzenia, zabezpieczeniu monitoringu z pobliskiego budynku,  przesłuchaniu ustalonych świadków.

Przeprowadzona sekcja zwłok wykazała obrażenia wielonarządowe u pokrzywdzonej, jednak biegły jednoznacznie stwierdził, że wszystkie obrażenia mogły powstać na skutek upadku z wysokości. Nie stwierdzono obrażeń, które mogłyby powstać na skutek działania osób trzecich.

W dniu 26 kwietnia 2022 r prokurator przeprowadził wizję lokalną połączoną z eksperymentem procesowym, którego wnioski nie wykazały, aby do upadku z wysokości mogły przyczynić się osoby trzecie.

 

Małgorzata Dziewońska

rzecznik prasowy

Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu