Skazany za dwa zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem

Data modyfikacji: 16.10.2017

          Wyrokiem skazującym, ogłoszonym w dniu 13 października 2017 roku, zakończyło się postępowanie karne przed Sądem Okręgowym we Wrocławiu przeciwko Arturowi K., którego Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu oskarżyła  o dwa zabójstwa ze szczególnym okrucieństwem – Krystyny S. i Beaty M.

           Do obu zabójstw doszło w dniu 21 listopada 2015 roku w jednym z wrocławskich mieszkań przy ulicy Więckowskiego. Artur K. najpierw zaatakował Beatę M. zadając jej ciosy nożem o długości ostrza 30 centymetrów. W ten  sposób spowodował u niej 2 rany cięte oraz 23 rany kłute w różnych okolicach ciała. Następnie zaatakował obecną w mieszkaniu starszą kobietę – Krystynę S., która usiłowała wzywać pomocy. Jej również zadał wiele ciosów nożem, czym spowodował u niej ranę kłuto-ciętą szyi oraz 27 ran kłutych różnych okolic ciała.

          Sąd podzielił w pełni tezy i  argumentację  przedstawioną przez oskarżyciela  co do ustaleń faktycznych w sprawie. Artur K. uznany został za winnego zarzucanych mu czynów.  Sąd wymierzył mu karę łączną 25 lat pozbawienia wolności. Wyrok nie jest prawomocny. Z uwagi na okoliczność, iż prokurator wnosił o wymierzenie Arturowi K. kary dożywotniego pozbawienia wolności, Prokuratura złożyła w Sądzie wniosek o uzasadnienie wyroku na piśmie, tzw. zapowiedź apelacji.

Rzecznik Prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Małgorzata Klaus