Śledztwo dotyczące przekroczenia uprawnień przez interweniujących policjantów

Data modyfikacji: 28.07.2017

Postanowieniem z dnia 27 lipca 2017 roku wszczęto śledztwo w sprawie przekroczenia uprawnień w dniu 11 grudnia 2015 roku w jednym ze sklepów przy  ulicy Strzegomskiej we Wrocławiu, przez funkcjonariuszy Komisariatu Policji Wrocław Fabryczna w trakcie interwencji dotyczącej kradzieży sklepowej.

Podczas tej interwencji 82-letnia wówczas Bronisława D. została dwukrotnie uderzona ręką i szarpana, a następnie  zastosowano wobec niej, nieadekwatne do jej zachowania środki przymusu bezpośredniego w postaci użycia siły fizycznej, to jest obezwładnienia i założenia kajdanek na ręce.

Śledztwo w tej sprawie wszczęte zostało na podstawie przekazanych przez Komendę Miejską Policji we Wrocławiu do Prokuratury w dniu 26 lipca 2017 roku materiałów sporządzonych w związku z postępowaniem dyscyplinarnym prowadzonym przeciwko funkcjonariuszom KP Wrocław Fabryczna.

W dniu 28 lipca 2017 roku prokurator Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu przedstawił funkcjonariuszom zarzut przekroczenia uprawnień. Podejrzani nie przyznali się do popełnienia zarzucanego im czynu i odmówili składania wyjaśnień.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej

Małgorzata Klaus