Śledztwo w sprawie wypadku komunikacyjnego na przejeździe kolejowym w gm. Kąty Wrocławskie

Data modyfikacji: 17.06.2019

Prokuratura Rejonowa w Środzie Śląskiej prowadzi śledztwo w sprawie wypadku komunikacyjnego, do którego doszło w dniu 15 czerwca 2019r. na przejeździe kolejowym w gminie Kąty Wrocławskie.

Jak ustalono w toku postępowania przygotowawczego, w dniu 15 czerwca 2019r. w godzinach wieczornych pojazd osobowy marki Peugeot wjechał na niestrzeżony, oznakowany przejazd kolejowy gdzie zderzył się z pociągiem osobowym relacji Szklarska Poręba - Poznań. W samochodzie znajdowało się 5 mężczyzn, którzy zginęli na miejscu. Na chwilę obecną wstępnie ustalono tożsamość 5 mężczyzn. Nadal trwają czynności zmierzające do jednoznacznego potwierdzenia tożsamości tych osób.

Na miejscu zdarzenia, do wczesnych godzin porannych dnia następnego, z udziałem prokuratora, trwały czynności procesowe. M.in. poddano badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu maszynistę i pozostałą załogę pociągu. Wynik badania wskazał, iż maszynista jak i załoga byli trzeźwi.

Dodatkowo dokonano z udziałem funkcjonariuszy Policji oględzin miejsca zdarzenia, w tym oględzin pojazdów uczestniczących w zdarzeniu. Decyzją prokuratora pojazd marki Peugeot został zabezpieczony celem poddania go dalszym badaniom, w tym przez biegłego z zakresu rekonstrukcji wypadków drogowych. Natomiast ciała 5 mężczyzn, decyzją prokuratora, zostały przekazane do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu, celem wykonania sądowo-lekarskiej sekcji zwłok.

Na chwilę obecną trwają czynności zmierzające do ustalenia przyczyn wypadku.

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk