Udzielał wsparcia podczas pobicia

Data modyfikacji: 22.03.2018

W dniu 17 marca 2018 roku na wniosek Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, Wydział I Śledczy, Sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 1 miesiąca wobec Michała W.

Michał W. to druga osoba zatrzymana w toku nadzorowanego przez tut. Prokuraturę, a prowadzonego przez Zarząd Centralnego Biura Śledczego Policji we Wrocławiu Wydział do zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Narkotykowej śledztwa w sprawie pobicia mężczyzny w jednym z wrocławskich lokali,  do którego doszło w dniu 15 października 2017 roku.   W następstwie tego zdarzenia pokrzywdzony Andrzej K. doznał ciężkich obrażeń ciała, w tym ran kłutych i ciętych.
W dniu 17 października 2017 roku funkcjonariusze policji zatrzymali sprawcę pobicia - 37 letniego Łukasza W. - ps. „Gekon”, wobec którego w dniu 19 października 2017 roku na wniosek Prokuratury Sąd zastosował  środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

W toku postępowania ustalono,  iż Michał W. w trakcie zdarzenia udzielał wsparcia Łukaszowi W. na wypadek potencjalnego  zagrożenia jego osoby, podczas gdy Łukasz W. działając wspólnie i w porozumieniu z inną osobą, zadawał ciosy pokrzywdzonemu Andrzejwi K.

Ponadto Michał W. podejrzany jest o posiadanie 3 sztuk broni palnej bez zezwolenia.

Zarówno Łukaszowi W.,  jak  i Michałowi W.  grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej

Małgorzata Klaus