Wniosek o tymczasowe aresztowanie 47 - latki podejrzanej o zabójstwo

Data modyfikacji: 03.07.2019

Prokuratura Rejonowa w Oleśnicy skierowała do sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące, zatrzymanej w dniu wczorajszym 47 – letniej Anny Cz. Kobieta podejrzana jest o zabójstwo Stanisława M. poprzez zadanie pokrzywdzonemu co najmniej dwóch ciosów nożem w okolicę klatki piersiowej. Grozi jej kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, w nocy z 1 na 2 lipca 2019r, w jednym z mieszkań na terenie Kiełczowa miało miejsce spotkanie towarzyskie z udziałem pokrzywdzonego Stanisława M., podejrzanej Anny Cz. oraz innych osób, podczas którego spożywano alkohol. W pewnym momencie Anna Cz. zadała Stanisławowi M. co najmniej dwa ciosy nożem, skutkujące powstaniem co najmniej dwóch ran kłutych w okolicy klatki piersiowej, przy czym jedną drążącą do jamy brzusznej. Pokrzywdzony zmarł na miejscu zdarzenia. W toku oględzin mieszkania prokurator zabezpieczył narzędzie zbrodni- 12 cm nóż. Następnie decyzją prokuratora ciało pokrzywdzonego skierowano do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu celem wykonania sądowo-lekarskiej sekcji zwłok.

W dniu dzisiejszym, w godzinach porannych, odbyła się sądowo-lekarska sekcja zwłok Stanisława M. Jak wynika ze wstępnych wyników sekcji, pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci uszkodzenia wątroby i krezki poprzecznicy, skutkujących jego zgonem w przebiegu wykrwawienia.

Podstawą powyższych ustaleń były w szczególności zeznania przesłuchanych w toku śledztwa świadków, oględziny miejsca zdarzenia, oględziny ciała i odzieży podejrzanej Anny Cz.

47- latka usłyszała zarzut zabójstwa. Przyznała się częściowo do popełnienia zarzuconego jej czynu, a następnie skorzystała z przysługującego jej prawa i odmówiła składania wyjaśnień. Ze względu na uzasadnione przypuszczenie, iż podejrzana na wolności będzie utrudniała prowadzenie postępowania przygotowawczego oraz mając na uwadze grożącą podejrzanej surową karę, prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanej.

 

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk