Wniosek o tymczasowe aresztowanie 49 - latka podejrzanego o zabójstwo

Data modyfikacji: 08.05.2019

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Śródmieścia skierowała do Sądu wniosek o tymczasowe aresztowanie na 3 miesiące, zatrzymanego w dniu wczorajszym 49 – letniego Adama Ł. Mężczyzna podejrzany jest o zabójstwo Marka G.,  poprzez zadanie pokrzywdzonemu 11 ciosów nożem w okolice klatki piersiowej, szyi, głowy oraz ramienia lewego. Grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Jak wynika z dokonanych ustaleń, w dniu wczorajszym, w mieszkaniu podejrzanego Adama Ł. miało miejsce spotkanie towarzyskie z udziałem Marka G. Obaj mężczyźni spożywali alkohol. W pewnym momencie doszło do kłótni pomiędzy mężczyznami, w wyniku której Adam Ł. zadał Markowi G. 11 ciosów nożem. Pokrzywdzony zmarł na miejscu zdarzenia.

W toku oględzin mieszkania prokurator zabezpieczył narzędzie zbrodni- składany nóż z widocznymi zabrudzeniami w kolorze brunatno-czerwonym. Następnie decyzją prokuratora ciało pokrzywdzonego skierowano do Zakładu Medycyny Sądowej we Wrocławiu celem wykonania sądowo-lekarskiej sekcji zwłok.

W dniu dzisiejszym, w godzinach porannych, odbyła się sądowo- lekarska sekcja zwłok Marka G. Jak wynika ze wstępnych wyników sekcji, w wyniku zdarzenia pokrzywdzony doznał obrażeń ciała w postaci uszkodzenia mózgu i śledziony skutkujących zatorem powietrznym serca.

Adam Ł. był uprzednio karany sądownie, a zarzuconego mu czynu dopuścił się działając w warunkach powrotu do przestępstwa, tzw. recydywy.

49- latek usłyszał zarzut dotyczący zabójstwa. Przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu i złożył wyjaśnienia. Ze względu na uzasadnione przypuszczenie, iż podejrzany na wolności będzie utrudniał prowadzenie postępowania przygotowawczego oraz mając na uwadze grożącą podejrzanemu surową karę, prokurator wystąpił do Sądu z wnioskiem o tymczasowe aresztowanie podejrzanego.

 

 

Rzecznik prasowy Porkuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk