zarzuty wobec sprawcy włamania do budynku stacji benzynowej w Dobrzycy

Data modyfikacji: 07.09.2017

Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące usiłowania w dniu 21 czerwca 2017 roku na terenie kompleksu leśnego w okolicach  miejscowości Baranowice zabójstwa przy użyciu broni palnej dwóch funkcjonariuszy Policji w czasie wykonywania przez nich czynności służbowych związanych z ochroną bezpieczeństwa i porządku publicznego, a dotyczących zatrzymania sprawców kradzieży z włamaniem do budynku stacji benzynowej w Dobrzycy.

W toku tego postępowania ustalono, iż jednym ze sprawców w/w kradzieży z włamaniem jest Ryszard W. Od 28 lipca 2017 roku był on poszukiwany listem gończym. W dniu 06 września 2017 roku został ujęty przez funkcjonariuszy policji.

            W dniu 07 września 2017 roku prokurator ogłosił Ryszardowi W. postanowienie o przedstawieniu zarzutów. Dotyczy ono dokonania trzech kradzieży z włamaniem, a mianowicie kradzieży z włamaniem w nocy z 18/19 maja 2017 roku w Wołczynie do samochodu marki Skoda, w nocy 20 czerwca 2017 roku w Nowej Brzeźnicy do sklepu oraz włamania w nocy 21 czerwca 2017 roku do budynku stacji  benzynowej w Dobrzycy.

 Podejrzany nie przyznał się do popełnienia zarzucanych mu czynów i złożył krótkie, lakoniczne wyjaśnienia, odbiegające od treści przedstawionych mu zarzutów.

Prokuratura wystąpiła do Sądu z wnioskiem o zastosowanie wobec podejrzanego środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej

Małgorzata Klaus