Zatrzymanie 25-latka w związku z podejrzeniem posiadania kokainy

Data modyfikacji: 21.11.2019

Prokuratura Rejonowa dla Wrocławia Stare Miasto prowadzi postępowanie przygotowawcze przeciwko Łukaszowi Ł. podejrzanemu o czyn z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005r.

Jak wynika z ustaleń, mężczyzna został zatrzymany w dniu 15 listopada 2019r. we Wrocławiu w związku z podejrzeniem posiadania substancji psychoaktywnej w postaci kokainy.

Wobec powyższego w dniu 16 listopada 2019r. Łukasz Ł. został doprowadzony do prokuratury gdzie usłyszał zarzut posiadania, wbrew przepisom ustawy, substancji psychotropowej w postaci kokainy, tj. o czyn z art. 62 ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005r. Mężczyzna nie przyznał się do popełnienia zarzuconego mu czynu, a następnie skorzystał z przysługującego mu prawa i odmówił złożenia wyjaśnień.

Łukaszowi Ł. grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Jak ustalono Łukasz Ł. jest funkcjonariuszem Służby Ochrony Państwa. W chwili zdarzenia nie realizował czynności służbowych.

Postępowanie to znajduje się w początkowej fazie i na chwilę obecną wykonywane są czynności procesowe, celem wyjaśnienia wszystkich okoliczności sprawy.

 

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk