Zlikwidowane laboratorium narkotykowe

Data modyfikacji: 20.02.2018

Po koniec stycznia 2018r, Zarząd we Wrocławiu Centralnego Biura Śledczego Policji, w związku z powziętą informacją,  zatrzymał w jednej z miejscowości na terenie Dolnego Śląska dwóch mężczyzn, którzy w jednym z pomieszczeń na posesji pod Wrocławiem  urządzili sobie laboratorium chemiczne.

Na miejscu, podczas przeszukania  ujawniono szereg przyrządów i urządzeń laboratoryjnych, w tym chemikalia  i znajdujące się w fazie syntezy środki chemiczne.

Wstępna analiza fizykochemiczna pozwoliła ustalić, że obaj mężczyźni w wieku 28 lat zamierzali w następstwie procesu chemicznego uzyskać substancję o nazwie BMK, która stanowiła  prekursor do produkcji MDMA, amfetaminy bądź metaamfetaminy.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Wydziału I Śledczego Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, mężczyznom  przedstawiono zarzut zbrodni usiłowania wytworzenia znacznej ilości substancji psychotropowych (art. 13 § 1 kk w zw. z art. 53 ust. 2 uopn).

Po przeprowadzeniu z ich działem czynności, Prokuratura wystąpiła do Sądu z wnioskami o zastosowanie wobec obu mężczyzn  środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania, które w całości zostały uwzględnione.

Postępowanie znajduje się we wstępnej jego fazie.