Znany z wrocławskiego półświatka Łukasz W. ps. "Gekon" nie zdążył opuścić aresztu śledczego

Data modyfikacji: 15.09.2020

Prokuratura Okręgowa we Wrocławiu, Wydział I Śledczy nadzoruje śledztwo przeciwko wielu osobom, podejrzanym o czyny z art. 56 ust. 3 ustawy z dnia 29 lipca 2005 roku o przeciwdziałaniu narkomanii inne.

Niniejsze śledztwo, jak dotychczas, swoim zakresem podmiotowym objęło ono ponad 100 podejrzanych, a w stosunku do  kilkunastu osób stosowany był środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. Ze sprawy tej zdołano obecnie wyłączyć materiały w zakresie wątków pobocznych i dotychczas skierowano kilkanaście aktów oskarżenia obejmujących kilkadziesiąt osób oskarżonych o szereg czynów z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Wobec większości z nich zapadły już prawomocne wyroki skazujące.

W toku kontynuowanego śledztwa, uzyskano kolejny materiał dowodowy wskazujący na związek z przedmiotową sprawą znanego tutejszym organom ścigania, tj. członka wrocławskich grup przestępczych -  Łukasz W. - ps. „Gekon”. W dniach 1- 2 września 2020r. przeprowadzono szereg przeszukań i zatrzymań osób, które uczestniczyły w obrocie i handlu znacznymi ilościami narkotyków.

Między innymi czynności te dotyczyły Łukasza W., który tuż przy bramie aresztu śledczego, po zakończeniu odbywania kary pozbawienia wolności w innych sprawach, został zatrzymany przez funkcjonariuszy Policji i przewieziony do Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu, gdzie usłyszał zarzut  z art. 56 ust. 3 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Przesłuchany w charakterze podejrzanego Łukasz W. nie przyznał się do stawianego mu zarzutu, niemniej jednak złożył bardzo obszerne wyjaśnienia dot. przedmiotu stawianych mu zarzutów.

W dniu 3 września 2020r., na wniosek prokuratury, sąd zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 3 osób, w tym wobec wymienionego powyżej podejrzanego.

Z uwagi na rozwojowy charakter sprawy, planowane są dalsze czynności procesowe.

 

 

 

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu

Justyna Pilarczyk