Zorganizowana grupa przestępcza o charakterze zbrojnym

            Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu prowadzi śledztwo dotyczące zabójstwa i usiłowania zabójstwa w nocy z 2/3 grudnia 2017 roku funkcjonariuszy SPAT  we Wrocławiu, w związku i podczas wykonywania przez nich czynności służbowych oraz dotyczące usiłowania kradzieży z włamaniem do bankomatu w Wiszni Małej.

            W sprawie tej prokurator Wydziału I Prokuratury Okręgowej we Wrocławiu wraz z prokuratorami Prokuratury Rejonowej w Trzebnicy oraz funkcjonariuszami policji i biegłymi z zakresu balistyki, pirotechniki i medycyny sądowej dokonał oględzin miejsca zdarzenia, bankomatu i samochodów.

W sprawie tej zatrzymano dwóch mężczyzn: 41-letniego Jacka S. i 50-letniego  Grzegorza K.

Obu zatrzymanym prokurator przedstawił zarzut udziału w okresie od wiosny 2017 roku do 03 grudnia 2017 roku w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym, mającej  na celu popełnianie przestępstw polegających na kradzieżach z włamaniami do bankomatów.  

Ponadto Jacek S. podejrzany jest o włamanie w sierpniu 2017 roku do bankomatu na terenie województwa wielkopolskiego i kradzież ponad 200.000,- złotych oraz o włamanie do bankomatu w Wiszni Małej w nocy z 2/3 grudnia 2017 roku i usiłowanie kradzieży kilkudziesięciu tysięcy złotych. Z kolei Grzegorz K. podejrzany jest o udzielenie pomocnictwa do kradzieży z włamaniem w sierpniu 2017 roku do bankomatu na terenie województwa wielkopolskiego.

Podejrzani nie przyznali się do udziału w grupie przestępczej. W pozostałym zakresie przyznali się częściowo.  

Na wniosek Prokuratury Sąd zastosował wobec obu podejrzanych środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej

Małgorzata Klaus